ATRAKCJE W LEDNOGÓRZE I OKOLICYDrogi internauto, jeśli posiadasz autorskie zdjęcia naszych atrakcji i chciałbyś się nimi podzielić, prześlij je do nas na adres: info@lednogora.pl. Każde zdjęcie zostanie podpisane zgodnie z Twoim życzeniem!Województwo wielkopolskie obfituje w atrakcje historyczne, przyrodnicze oraz (w okresie letnim) wypoczynkowe. Cześć z nich zlokalizowana jest w niedużej odległości od siebie we wsi Lednogóra i okolicznych miejscowościach.

W Lednogórze i okolicy znajdują się trzy piękne plaże, na których mogą Państwo skosztować kąpieli zarówno wodnych jak i słonecznych. Są to kąpieliska przygotowane wzdłuż jeziora Lednickiego w Dziekanowicach, Lednogórze, Rybitwach.

We wsi zlokalizowany jest neogotycki kościół pw. Niepokalanego Poczęci NMP.

W bezpośrednim sąsiedztwie, po drugiej stronie brzegu jeziora Lednickiego, znajduje się Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, w którego skład wchodzą: Ostrów Lednicki, Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach oraz inne.

Lednogóra położona jest na terenie Lednickiego Parku Krajobrazowego. Krajobraz parku ukształtowany został przez ostatnie zlodowacenie. Można tu zaobserwować równiny moreny dennej z pagórkami moreny czołowej i długie rynny polodowcowe wypełnione jeziorami.

W bliskiej odległości znajduje się wieś Imiołki, której część przeznaczona została pod Pola Lednickie. Jest to miejsce, nad brzegiem Jeziora Lednickiego, w którym odbywają się coroczne modlitewne spotkania młodzieży – Lednica 2000. Tu znajduje się Brama Ryba, zwana również Bramą Trzeciego Tysiąclecia, oraz Dom Jana Pawła II.

Zaledwie kilka kilometrów od Lednogóry, jadąc w kierunku Poznania, znajduje się Skansen Miniatur w Pobiedziskach. Znajdą tu Państwo makiety obiektów historycznych i fragmentów miast wielkopolskich. Obiekt ten obejmuje około 35 budowli z terenu Szlaku Piastowskiego w skali 1:20.