Pola LednickieDrogi internauto, jeśli posiadasz autorskie zdjęcia naszych atrakcji i chciałbyś się nimi podzielić, prześlij je do nas na adres: info@lednogora.pl. Każde zdjęcie zostanie podpisane zgodnie z Twoim życzeniem!Pola Lednickie – część wsi Imiołki w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kiszkowo.

Na terenie Pól Lednickich, na brzegu Jeziora Lednica od 1997 roku odbywają się coroczne modlitewne spotkania młodzieży – Lednica 2000. Prowadzi tędy także szlak pątniczy Droga św. Jakuba.

Znajduje się tu m.in. Brama Ryba, zwana Bramą Trzeciego Tysiąclecia, oraz Dom Jana Pawła II.

Pola Lednickie jako osobna część wsi Imiołki, posiadająca własną nazwę, została wydzielona z dniem 1 stycznia 2013 roku.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000 (potocznie zwane "Lednicą") – coroczne spotkania katolickiej młodzieży polskiej – a od kilku lat również z zagranicy. Jest to największe na świecie regularne spotkanie religijne młodych bez osobistego udziału papieża.

Miejscem zlotu są Pola Lednickie, część wsi Imiołki (gmina Kiszkowo), leżąca nad jeziorem Lednica, nieopodal trasy z Poznania do Gniezna. Miejsce to wybrano ponieważ, według części przekazów historycznych, na wyspie na jeziorze Lednickim zwanym (Ostrów Lednicki) miał miejsce chrzest Polski. Spotkania odbywają się regularnie od 1997 roku; początkowo w wigilię święta Zesłania Ducha Świętego, a od 2005 roku w pierwszą sobotę czerwca, co jest związane zarówno z dniem śmierci papieża Jana Pawła II (zmarł on w pierwszą sobotę miesiąca), jak i tzw. Obietnicą fatimską. Pomysłodawcą spotkań jest dominikanin ojciec Jan Góra.

Na Polach Lednickich znajdują się Brama Ryba, zwana Bramą Trzeciego Tysiąclecia, oraz Dom Jana Pawła II.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pola_Lednickie i http://pl.wikipedia.org/wiki/Lednica_2000